Vücutta Elektriklenmenin Nedenleri Ve Çözüm Yolları

Bu yazımızda vücutta elektriklenme hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız, umarım sizler için faydalı bir yazı olur. Çoğu insan vücudunda meydana gelen elektriklenmeden rahatsızlık duyup şikâyet etmektedir. Vücuttaki elektriklenme karşımızda ki insanın elini sıkmamıza, günlük hayatta kullandığımız bazı eşyalarımıza temas etmemize bile mani olmaktadır. Peki, bunun nedeni nedir? Bu sorunu ortadan kaldırmak için ne yapmamız gerekmektedir. Şimdi bunları yazımızda daha detaylı bir şekilde anlatmaya çalışalım.

Vücutta elektriklenmenin nedenleri ve çözümleri hakkında bilgiler;

Eve geldiğiniz zaman üstünüzdeki kazağı çıkarırken elektriklenmeye maruz kalırsınız, bazen de odanızın kapısını açmak isterken bile kapı kolundan elektriği hissedersiniz ve böyle durumlarda elinizi hemen geri çekmek zorunda kalırsınız. Bu durum size her ne kadar şaşırtıcı bir hal gibi görünse de aslında hiçte şaşırtıcı değildir.

Çünkü elektrik bildiğimizi gibi bir tek makineler üretmez, vücudumuz da doğal yollarla elektrik ürete bilmektedir. İnsanlarda sinir sistemi 2 bölüme ayrılmaktadır; beyin ile omuriliği kontrol görevi üstlenen oluşan kontrol merkezi olan sinir sistemi ve vücudun başka yerlerinde yer alan sinirleri merkezi sistem ile birleştirme görevini üstlenen perifik sinir sistemi olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bilim adamları bir konu hakkında görüş birliğine varmışlardır. Bu görüş birliğine göre; elektriksel bir tasarım yöntemi ile sinir sistemi meydana gelmektedir. Sinir sisteminin ana kaynağı ismi nöron olan sinir hücresidir.

İnsan beyni büyük oranda nöronlardan meydana gelmektedir. Herhangi bir nöron bir diğer nöronu elektrik itkisi olarak taşıya bilme özelliğine sahiptir. Peki, elektriksel itki ağları ne işe yarar? Elektriksel itki ağları; fiziksel olarak dünyadan bilgi sahibi olmamızı sağlar, bilgi sahibi olduktan sonra bu bilgiyi beynimize yollamada yardımcı olmayı ve hemen ardından beynimizin yardımıyla bu bilgileri kullanmamıza yardım eder. Fakat vücudumuza yün, plastik ve metal gibi daha birçok maddelerden elektrik yüklenmesi meydana gelir.

İnsan vücuduna gereğinden fazla elektrik yüklendiği zaman kişiyi rahatsız edici sorunları beraberinde getirir. Birçok kişi koluna saat bile takmaktan şikâyet ederler. Bazıları ise kapı kolunu bile elektrik çarpmasından dolayı tutamazlar ve bu sorun günlük yaşamı da zorlaştırmaktadır.

Vücutta elektriklenme probleminin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Bundan dolayı tıbben de bir çare bulunamamaktadır. Yapılan tahminlere göre hayatınızdan stresi çıkararak vücudunuzda ki elektriklenme sorununu daha az bir seviyeye indirebilirsiniz. Çünkü stresin vücuttaki elektriklenmenin artmasına sebep olduğu tahmin edilmektedir.

Bir diğer tedavi yöntemi ise birçok insanın eskiden beri uyguladığı basit yöntemlerdir. Örneğin, büyüklerimizin de sık sık bahsettiği gibi çıplak ayağı toprağa temas ettirerek bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Çünkü toprak elektrik enerjisini yok edebilme özelliğine sahiptir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir durum vardır. Bu durum; toprağın temiz olmasıdır.

Temiz olmayan bir toprak bu işlevi yerine getiremez. Banyo yapmanızda faydalı olur. Çünkü banyo yaparak vücudunuzda biriken elektriği yok edebilirsiniz. Su da toprak gibi elektrik enerjisini yok edebilme özelliğine sahiptir.

Eğer bütün bu uygulamaları yaptığınız halde vücudunuzda ki elektriklenme sorunlarına bir çözüm bulamadıysanız ve hala bu sorundan şikâyetçi iseniz son olarak stresin azalmasına yardımcı olan ve vücudun enerjisini düzenlemede faydalı olan uzak doğu sporlarından reiki ya da tai-chi sporlarını da yapabilirsiniz. Vücutta meydana gelen elektriklenme sorunu hakkında ki yazımızı böylece tamamlamış olduk.

9 Yorum

  1. bende acayıp derece yüksek bir elektriklenme var beni aydınlatırsanız memnun olurum şimdiden teşekürler

  2. Ya bu elektriklenmeden nasıl kurtulacam valla korkudan hiçbirşeye dokunamiyorum çok fena çarpıyor

  3. çok basit eğer termosifon yada doğalgazın ısıttığı suyla banyo yapıyorsanız sudaki elektrik vücuttaki elektrik miktarını normalden anormele sokar o yüzden ya güneş enerjisiyle sıcak su yada normal doğal yollarla ısıtılan suyu tercih etmelisiniz aksi halde vücut ağrıları gibi kronik hastalıklara maruz kalabilirsiniz çünkü vücuttaki elektrik anormalleşmesi hafife alınmamalıdır

  4. Durduk yere bi surtunme hareketi olmasa bile insana metal bi maddeye demir kapiya ellimi suremiyorum hemen catpinma oluyor ne yapacam bilemiyorum insaalah okudugum bu makalelerin faydasini gorurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.