Bakır Taşı Nedir? Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir?

Bakır Taşı Nedir?

Bakır taşı doğada bulunabilen doğal taşlardan biridir. Şimdi sizlere bu taşın özellikleri, faydaları ve zararlarından bahsedeceğiz.

Bakır Taşı güçlü bir taştır ama kullanırken tedbiri elden bırakmamak gerekir. En iyisi nitelikli bir taş terapistinin denetimi altında kullanmaktır. Toksiktir ve yalnızca cilalanmış biçimiyle kullanılması gerekir. Tozunu solumaktan kaçının. Eğer cevher iksiri olarak kullanılıyorsa sadece haricen uygulayın veya taşı cam bir kaba yerleştirip taşın suya değmemesi için bu kabı kaynak suyuyla doldurulmuş ayrı bir kaba oturtarak dolaylı yoldan kullanın.

Bakır Taşı hem pozitif, hem negatif enerjileri arttırır. Ruhsal enerjileri dünyaya indirir. Bazı insanlar Bakır Taşı’nın hâlâ evrildiğine ve yeni bin yılda en önemli taşlardan biri olacağına inanmaktadırlar. Bakır Taşı şimdi de önemli bir koruyucu taştır. Negatif enerjileri ve kirliliği, atmosferden de bedenden de kolaylıkla emer. Kullanmadan önce ve sonra güneşin altında bir kuvars kümesi üzerine yerleştirilerek temizlenmelidir (yüzeyine zarar vereceği için tuz kullanmayın).

Bakır Taşı plütonyum kirliliğini emer ve her türden radyasyona karşı korur. Nükleer veya doğal radyasyon kaynaklarının yakınındaki evlerde bulundurulmalıdır. Ayrıca elektromanyetik kirliliği de önler ve toprak enerjilerini iyileştirir. Doğa ve meleksi güçlerle kuvvetli bir bağı vardır. Bu taş çakraları temizler ve harekete geçirir, ruhsal rehberliğe uyum Sağlar. Üçüncü göze yerleştirildiğinde görselleştirmeyi ve psişik vizyonu harekete geçirir. Kalbe denge ve uyum getirir. Kalbi koşulsuz sevgiye açar.

Bakır Taşı kristal kürede geleceği görmek veya iç ya da dış başka alemlere erişmek için kullanılabilir. Eşmerkezli desenleri arasında yolculuk yapmak zihni ferahlatır ve resimler görmenizi sağlar. Bilinçaltından içgörüler veya gelecekten mesajlar almanıza yardım eder.

Bakır Taşı psikolojik olarak bir dönüşüm taşıdır. Hayat, bu maceraperest taşın etkisi altında daha yoğun yaşanır çünkü Bakır Taşı risk almayı ve değişimi teşvik eder. Ruhsal gelişiminize neyin engel olduğunu gözler önüne serer. Derin duyguları ve psikosomatik nedenleri ortaya çıkarır, istenmeyen bağları ve eskimiş kalıpları bozar, hareketleri, düşünceleri ve duyguları için sorumluluk almasını yasakları kaldırır ve duyguları ifade etmeyi teşvik eder.

Bu başkalarına karşı empati geliştirmenize yardımcıdır, onların yerinde olmanın ne demek olduğunu gösterir. Utangaçlığı yok eder ve dostlukları destekler. Psikoseksüel sorunlarda, özellikle de geçmiş hayatlardaki travmatik cinsel deneyimlerden kaynaklananları çözer. Yeniden doğuma yardım eder.

Zihinsel olarak Bakır Taşı sezgi ve anlayışı genişleterek sorunun kaynağına iner. Psikiyatrik hastalıkları da kapsayan zihinsel rahatsızlıkların tedavisinde ve disleksiyle mücadelede yararlıdır. Bilgiyi özümseme ve işleme becerisini güçlendirir, sizi daha gözlemci kılar ve zor kavramları anlamanıza yardımcı olur.

Karın bölgesine yerleştirildiğinde derin duygusal iyileştirme sağlar. Bastırılmış duyguları yüzeye çıkararak ve derin nefes alma becerisini onararak negatif enerjileri ve eski travmaları yok eder. Bu noktada kalp ve göbek çakralarını dengeler. Duygusal bir düzeyde ruh hallerini daha yoğun ama daha hızlı değişebilir bir hale getirir. Bakır Taşı içsel araştırma için de kullanılabilir. Rüyaları tetikler ve anıları canlandırır. Ancak iyileştirme ve dönüşüm süreçlerinde başka taşlarla desteklenmesi gerekebilir.

Bakır taşının faydaları nelerdir?

  • Bakır Taşı son derece çok yönlü bir şifa taşıdır.
  • Bakır taşı ruhsal enerjinin gelmesini sağlar.
  • Özellikle menstrual olanlar da dahil, kramplar için faydalıdır.
  • Doğumu kolaylaştırır, hatta ebe taşı olarak da bilinir.
  • Kadın üreme organlarını yansıtır ve her türlü cinsel hastalığı tedavi eder.
  • Bu taş kan basıncın’ düşürür, astım, artrit, epilepsi, kırıklar, şişmiş eklemler, urlar, seyahat kaynaklı mide bulantısı, baş dönmesi, tümörler, optik sinirler, pankreas, dalak ve paratiroidi tedavi eder.
  • DNA’yı ve hücresel yapıları hizalar, bağışıklık sistemini geliştirir.
  • Bakır Taşı, toksinleri atması, dokuların asiditesini azaltması için karaciğeri uyarır.
  • Bileğe takıldığında diyabete iyi gelir.

Peki bakır taşı nasıl kullanılır?

Sol ele takın veya üçüncü göze yerleştirin. iyileştirme için uygun şekilde koyun. Olumsuz duyguları emmesi için karın bölgesine yerleştirin. İksir hazırlamak için cilalanmış Bakır Taşı ve dolaylı yöntem kullanın. Haricen uygulayın.

Krizokollü Bakır Taşı yüksek iyileştirme titreşimli berrak bir cevher taşı olarak ortaya çıkabilir. Bu bileşim bütünlük ve barışı sembolize eder. Dengesizliğin olduğu bir yere yerleştirin, yavaşça dengeyi yeniden oluşturacaktır. Bir tas üçüncü göze bir diğeri de karın bölgesine yerleştirildiğinde zihin, beden ve duygular dengelenir.

NOT: Bakır Taşı hafif kalp çarpıntısına neden olabilir, bu durumda taşı hemen uzaklaştırıp yerine Pembe Kuvars veya Rodonit koyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.