Yüzü Parlak Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınlar her zaman için yüz güzelliği bakımından kusursuz olmak isterler. Bu da onların en doğal haklarıdır. Çünkü her kadın güzel olmayı sever ve daha da güzel olabilmek adına makyaja başvurur. Bugünkü yazımızda sizlere, yüzü parlak gösteren makyajın nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

Aydınlık ve genç bir yüze sahip olmak istemez misiniz? Cildinizin parlak görünmesi etrafa pozitif enerji saçmanız anlamına gelir. Parlaklık derken bahsettiğimiz şey, yağlı bir cildin parlaklığı değildir.

Cildi olduğundan daha aydınlık göstermek için çeşitli yollar vardır. Fakat önemli olan şey, bu işlemleri yaparken yüzü, yağlı bir yapıda görünmesine neden olmamamızdır. Biz, cilt parlatma işlemini fondötenden yardım alarak gerçekleştirmeye çalışacağız.

İlk olarak yapmamız gereken işlem, aydınlık görünüm oluşturan bir nemlendiriciyi yüzümüze sürmek olacak. Böylece nemli bir cilt elde etmiş olacağız. Daha önceki yazılarda da belirttiğimiz gibi, nemli bir cilt makyaj için en uygun zemindir. Bu yüzden tüm işlemleri, nemli bir cildin üzerine inşa edeceğiz. Tüm yüzünüzü nemlendirdiğinizden emin olduktan sonra diğer adımlara geçebilirsiniz.

Şimdi gelelim makyajın ikinci adımına.. Fondöten günümüzde, bayanlar tarafından en çok tercih edilen makyaj malzemeleri arasında yer alıyor. Fondöten aynı zamanda ışığı yansıttığı için cildi olduğundan çok daha parlak gösteriyor. Bu yüzden solgun yüzlerde fazlaca fondöten kullanmak sakıncalı değil aksine uygulanması gereken bir işlemdir.

Fondöteni yüzünüze sabitlemeden makyajı bitirirseniz, gün içinde fondöten akar ve bu yüzden kötü bir görüntü ortaya çıkar. Fondötenin gün içinde yüzünüzden akıp gitmemesi için pudra kullanarak fondöteni yüzünüze sabitleyin. Ayrıca pudra kullanmak, yüzünüzü bir miktar daha aydınlık görünmesi açısından faydalı olacaktır.

Bugün sizler için 3 basit adımda nasıl yüz parlaklığını arttıran makyaj yapılacağından bahsettik. Siz de bu yöntemleri uygulayarak daha parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Sitemize hergün eklenen yeni yazıları kaçırmamak için bizi hergün ziyaret etmeyi unutmayın. Yüz parlatıcı makyajı yaparken dozu ayarlamak çok önemlidir. Çünkü aşırı parlak bir yüze sahip olmak, sizi doğallıktan uzaklaştırır ve çok yapay bir görüntü elde etmenize sebep olur. Bu yüzden miktarı iyi ayarlamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.