Saç Rengine Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Aslında saç renginiz her ne olursa olsun doğru yapılmış bir makyajla destekleniyorsa sizi oldukça güzel gösterir. Aynı mantıkla gidecek olursak, makyajınız mükemmel olsa bile saç renginizle uyumsuz kalmışsa sizi olduğunuzdan daha kötü görünmenize sebep olur. İsterseniz şimdi hangi saç rengine nasıl makyaj yapmamız gerektiği konusuna gelelim..

Kahverengi Saçlar :  Kahverengi saçlara sahipseniz göz makyajınız yaparken yeşil, mavi ve pembe gibi canlı renk tonlarını kullanmanız sizin için doğru bir seçim olacaktır. Kullanacağınız aldığın rengini seçerken de şeftali tonlarını tercih etmeniz, allık seçimi için doğru bir tercihtir. Ruj seçerken de kahverengi ve pembe renk tonlarını seçebilirsiniz.

Siyah Saçlar : Eğer siyah renkteki saçlarınız varsa göz makyajının üzerine düşmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Çünkü siyah saç rengine sahip kadınlarda, gözler ön plana çıkarıldığı zaman mükemmel bir görünüm yakalanmış oluyor. Kendinize uygun eyeliner kullanımı ile başarılı bir şekilde gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Sarı Saçlar : Sarı saçlara sahipseniz fakat beyaz ten renginiz varsa, şunu kesinlikle bilmelisiniz ki sarı saç ve beyaz ten rengi sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bu yüzden fondöten seçerken ten renginizden daha koyu tonları tercih etmelisiniz. Sarı saçlı bayanlar makyajsız dolaşmamalıdır. Günlük işlerde bile az miktarda da olsa makyaj kullanmaları gerekir. Göz makyajı yaparken sarışınların en çok kullandığı renk, kahverengi tonları olur. Eğer siz de kahverengi tonlarının seçiyorsanız doğru bir seçim yapıyorsunuz.

Kızıl saçlar : Kızıl saçlı bayanlar far kullanma konusunda oldukça geniş bir yelpazede seçim şansına sahiptir. Rengi her ne olursa olsun, neredeyse tüm farlar kızıl saçlı bayanlarda mükemmel görünür. Bu yüzden kızıl saçlı bayanlar far kullanma konusunda kendini kısıtlamamalıdır.

Bugünkü yazımızda saç rengine göre nasıl makyaj yapılması gerektiğinden kısaca bahsetmiş olduk. Fakat tüm bunlar önce bilmeniz gereken bir şey daha var. Eğer ten renginize uyumlu bir saç renginiz yoksa, ne kadar doğru makyaj yapsanız da güzelliğinizi tam olarak ortaya koyamazsınız.

Sitemize hergün eklenen yeni yazıları kaçırmamak için bizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.