Arap Göz Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Arap kadınlar herkes tarafından güzel gözleri ile de bilinir. Fakat Arap kadınlarının gözünün bu kadar popüler olmasın sebebi sadece göz yapısından dolayı değildir. Düzgün göz yapılarının yanı sıra yaptıkları makyajdan dolayı gözler öne çıkar. Bugün size Arap makyajını nasıl yapıldığını anlatacağız. Siz de yazımızda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak herkesin dikkatini çekecek gözlere sahip olabilirsiniz.

Peki bu Arap kadınları meşhur göz makyajlarını nasıl yapıyor?

Arap kadınlarında görülen göz makyajında en çok şahit olduğumuz şey oldukça baskın tonlarda yapılmış olan siyah makyajdır. Gözlere bakıldığı zaman siyah renk hemen dikkat çeker. Moda ikonları tarafından oldukça sık kullanılan bu makyaj yöntemini öğrenmeniz günlük hayatınızda çok işe yarayacak.

Arap göz makyajını başarılı bir şekilde uygulamak istiyorsanız eyeliner kullanmayı da iyi bilmeniz gerekiyor. Çünkü Arap göz makyajında alt kirpiklere sürülmüş olan eyeliner en çok göze çarpan şeydir. Yani siz de Arap göz makyajını yapmak istiyorsanız elinizde bulunan makyaj ürünlerinden siyah renkli olan bir çok yardımcıya ihtiyacınız var demektir. Kaliteli ve akmayan siyah bir göz kalemine sahipseniz şanslı sayılabilirsiniz.

Arap göz makyajında dikkat edilmesi gereken bir başka konu da yoğun ve uzun görünümlü kirpiklere sahip olmak. Arap kadınları, genetik yapılarından dolayı uzun kirpiklere doğuştan sahip oluyorlar. Fakat makyaj ürünlerinin oldukça gelişmesi sayesinde artık kısa kirpiklere sahip olsanız bile bunları çok uzun göstermek oldukça kolay hale geldi. Yapmış olduğunuz göz makyajını uzun kirpiklerle de desteklemek çok daha güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Eğer siz de kusursuz bir şekilde Arap göz makyajını kendinizde uygulamak istiyorsanız, göz farlarını muhteşem çizgilerle uzatmak için, far bandı dediğimiz malzemeleri kullanabilirsiniz. Far bantlarını kullanmak çok daha kolay bir şekilde makyajınızı tamamlamanıza yardımcı olur. Eyeliner uygulamayı büyük oranda kolaylaştırır. Gözlerinizin uç bölümlerine doğru, yoğun renkteki siyah farları uygularsanız gözleriniz büyük oranda öne çıkar.

Siz de bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak etkileyici bakışlara ve güzel görünen gözlere sahip olabilirsiniz. Sitemizde  yer alan diğer yazdıklarımızı okumayı da ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.