Altın Maske Nedir? Nasıl Uygulanır?

Yüz maskelerinin yüzdeki kusurları kapatmada ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda yüz maskeleri sayesinde yüzde çıkabilecek olan akne be sivilce gibi cilt problemlerinden de korunmuş oluyoruz.

Sitemize daha önceden eklemiş olduğumuz yazılarda, maske çeşitleri ve bu maskelerin nasıl kullanıldığı hakkında bilgileri size aktarmıştık. Ardından ise kil maskesi hakkında size detaylı bir bilgi vermiştik. Bugünkü yazımızda da altın maskesi nedir ve nasıl kullanılır konusu üzerinde duracağız.

Günümüzde sıkça kullanılmakta olan altın maske geçmiş tarihlerde soylu ve zengin kesim tarafından sıkça kullanılıyordu. Bu cümleden de anlaşılacağı gibi altın maske, oldukça işe yarayan ve uzun zamandır kullanılan bir yöntem.

Altın maskenin kullanılması doğal bir süreç gerektirir ve cildiniz üzerinde birçok faydası bulunur. Cildi onarıyor olmasının yanısıra görünüm olarak da oldukça sağlıklı bir yüz görünümünün ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Altın maskeyi kullanmak özel bir uğraş gerektirmez, diğer maskeler  gibi kullanılır. Fakat tabii ki farklı teknikleri bulunuyor. Cilde uygun bir şekilde yerleştirilmeli ve bu şekilde uygulanmalıdır.

Altın maske cildinizdeki ölmüş derileri temizler ve gözeneklerde birikmiş olan yağ, kir gibi maddelerin sökülmesine yardımcı olur. Altın maske kullanmadan önce yüzünüzün iyice temizlenmiş olduğundan emin olun. Bu maske genel olarak jel halinde bulunur. Su ile ıslatın daha sonra yüzünüzde 15-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Altın maske cilt için gerekli olan maddeler içerdiği için cildin beslenmesine büyük oranda yardımcı olur. Birçok cilt problemine karşı daha etkilidir. Aynı zamanda cildinizdeki kırışıklıkların giderilmesine ve genç görünmenize de yardımcı olur.

Siz de altın maskesini kendi üzerinizde uygulayarak çok daha sağlıklı bir yüze sahip olabilirsiniz. Bu maske sayesinde çok daha genç görünecek ve kendinizi sağlıklı hissedeceksiniz. Sitemize hergün eklenen yeni yazıları kaçırmamak için bizi hergün ziyaret etmeyi unutmayın. Makyaj ile ilgili diğer ipuçlarına da göz atmak istiyorsanız, sitemizdeki yazıları okuyabilir ve tüm ipuçlarını öğrenebilirsiniz. Unutmayın yüzünüz sizin en değerli varlığınız ona iyi bakmalısınız. Çünkü yorgunluk ifadesi ilk olarak yüzde oluşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.