Lal Taşı Nedir? Çeşitleri, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Özellikleri: Lal Taşı güçlü enerji veren, canlandırıcı bir taştır. Çakraları temizler ve yeniden enerji verir. Canlandırır, arındırır ve enerjiyi dengeler, gerektiğinde mutluluk veya tutku verir. Yaklaşan tehlikeyi haber verdiğine inanılır ve eski zamanlarda koruyucu bir tılsım olarak kullanılmıştır. En verimli taşlardan biridir. Mineral bazlı olduğundan pek çok değişik şekildedir ve bunların her biri genel özelliklerine ilaveten farklı özelliklere sahiptir.

Lal Taşı aşka ve sadakate ilham verir. Seks güdülerini dengeler ve duygusal uyumsuzlukları giderir. Özellikle Kırmızı Lal Taşı kundalini enerjisinin kontrollü yükselişini uyarır ve cinsel iktidara yardımcıdır. Bu bir bağlılık taşıdır.

Lal Taşı kriz zamanlarında çok yararlı bir taştır. Hiçbir çıkış yolunun görünmediği durumlarda ya da hayat parçalara ayrılmış ya da travmatik hale geldiğinde özellikle yararlıdır. Hayatta kalma içgüdüsünü kuvvetlendirir, harekete geçirir ve direnme gücü verir, umutsuz gibi görünen durumlarda cesaret, umut aşılar. Krizler Lal Taşının etkisiyle mücadelelere dönüşür. Ayrıca zor zamanlarda karşılıklı yardımlaşmayı teşvik eder.

Lal Taşı’nın hipofiz beziyle güçlü bir bağı vardır. Geniş farkındalık sağlar ve geçmiş hayatlarla ilgili hafızayı tetikler. Diğer taşları harekete geçirerek etkilerini çoğaltır. Negatif çakra enerjisini temizler. Kare şeklinde kesilmiş Lal Taşları’nın iş hayatında başarı getirdiğine inanılır.

Psikolojik olarak kendiniz ve başkalarıyla ilgili algılarınızı keskinleştirir. Artık işinize yaramayan kökleşmiş davranış kalıplarını yok eder, kendiliğinden oluşan bilinçaltı sabotajları ya da dirençleri baypas eder. Zihinsel olarak eski, yararsız ve köhne düşünceleri atmanıza yardım eder. Duygusal olarak sınırlamaları ve tabuları kaldırır. Kalbi açar ve özgüveni geliştirir.

İyileştirme Gücü: Lal Taşı bedeni canlandırır. Metabolizmayı hızlandırır. Omurga ve hücresel bozuklukları iyileştirir, kanı, kalbi ve akciğerleri temizler, yeniden enerji verir. DNA’yı canlandırır. Minerallerin ve vitaminlerin özümsenmesine yardımcı olur.

Konum: Kulak memeleri, parmaklar veya kalp üzerine. Derinize temas ettirin. Şifa için uygun şekilde derinin üzerine yerleştirin. Geçmiş hayatları hatırlamak için üçüncü gözün üzerine koyun.

Lal Taşı Çeşitleri: Genel özelliklerinin yanı sıra farklı biçim ve renklerine ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Seylantaşı güçlü bir canlandırıcı Şifa taşıdır. Dayanma gücü ve tahammül verir. Kendinize zaman ayırmanızı destekler, derin aşk getirir, gerçeği bütünleştirir ve yüksek benliğinizle bağlanmanızı Sağlar. Yüksek zihni açar, yardımseverlik ve şefkat verir. Kök ve taç çakralar arasındaki yolu açarak ruhsal enerjileri fiziksel bedene yönlendirir, topraklar, derin bedenleri fiziksel cisimleşmeye sabitler. Bağırsakların demir emmelerine yardımcıdır. Gözleri destekler, karaciğer ve pankreası iyileştirir.

Andradit dinamik ve esnektir. Yaratıcılığı hızlandırır ve gelişiminiz için gereken ilişkileri çeker. Yalnızlık ve dışlanmışlık hislerini yok eder, başkalarıyla yakın ilişkiler kurmanızı sağlar. Cesaret, dayanıklılık ve direnç gibi erkeksi nitelikleri destekler. Bedenin manyetik alanlarını yeniden hizalar. Aurayı temizler ve genişletir, psişik vizyonu açar. Kanın oluşumunu hızlandırır ve karaciğeri canlandırır. Kalsiyum, magnezyum ve demirin özümsenmesini kolaylaştırır.

Renkli Lal Taşı mücadeleli geçen dönemler ve davalarda yararlı bir taştır. Gevşeme ve akışa uymayı öğretir, hizmet ve işbirliği ilham eder. Bu taş üreme fonksiyonlarını hızlandırır ve A vitamininin emilimini arttırır. Artrit ve romatizma için mükemmeldir ve böbrekleri güçlendirir. Sümüksü dokular ve deri için yararlıdır.

Tarçıntaşı özsaygı aşılar, suçluluk duygusu ve aşağılık kompleksini yok eder, hizmeti teşvik eder. Yeni mücadele arayışlarını destekler. Sezgileri ve psişik yetenekleri açar. Beden dışı yolculuklar için kullanılır, sizi hedefinize ulaştırır. Hormon üretimini düzenler, kısırlığa ve iktidarsızlığa iyi gelir, koklama duyusunu iyileştirir, sağlığın bozulmasına neden olan olumsuz etkileri uzaklaştırır.

Melanit direnci arttırır ve dürüstlüğü destekler. Gerçeği söylemeyi engelleyen kalp ve boğaz çakralarındaki engelleri kaldırır. Her durumda sevgi eksikliğinin üstesinden gelir, öfkeyi, kıskançlığı, gıptayı ve güvensizliği dağıtır. Ortaklıkları, hangi türden olursa olsun, bir sonraki aşamaya taşır. Kemikleri güçlendirir ve bedenin ilaç tedavisine uyum sağlamasına yardım eder. Kanser, felç, romatizma ve artrite iyi gelir.

Pirop canlılık ve karizma verir, mükemmel bir yaşam kalitesi sağlar. Kişinin içindeki yaratıcı güçleri birleştirir. Kök ve taç çakraları korur, derin bedenlerle hizalar, kök çakranın sabitliğiyle taç çakranın bilgeliğini birbirine bağlar. Dolaşımı güçlendirir, sindirim yollarına iyi gelir. Mide ekşimesini geçirir ve boğaz ağrısına iyi gelir.

Pembe Lal sıcak, güven veren, samimi bir taştır. Tefekkür, sezgi ve ilhamı tetikler. Kök çakrayı korur ve sağlıklı cinselliği geliştirir, cinsel soğukluğun üstesinden gelir. Metabolizmayı hızlandırır, kalp, akciğerler ve kalçalara iyi gelir.

Spessartit yüksek hızda titreşir. Başkalarına yardım etmeyi aşılar ve kalbi güçlendirir. Analitik süreçleri ve akılcı düşünmeyi geliştirir. Antidepresan olarak iş görür ve karabasanları engeller. Cinsel sorunları giderir, laktoz alerjisini ve kalsiyum dengesizliklerini tedavi eder.

Yeşil (kumlu) Lâl bencillikten uzak bireyselliği destekler ve aynı zamanda ruhu evrensel doğasına bağlar. Kalp çakrasını tetikler ve ruhsal ilişkileri geliştirir. Sakin ve huzurlu bir taştır, yalnızlık çekmeden kendi başınıza kalmanıza yardım eder. Toksinlerden arındırır, iltihapları giderir, ateşi düşürür. Asit zehirlenmesi, lösemi ve cinsel soğukluğu tedavi eder.

Kırmızı Lâl Taşı aşkı simgeler. Kalp enerjisiyle uyumlu olarak duyuları canlandırır ve cinselliği geliştirir. Öfkeyi, özellikle de kişinin kendisine yönelik olanı, kontrol eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.