Kalsedon Taşı Nedir? Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir?

Özellikleri: Kalsedon kardeşliği, iyi niyeti teşvik eden, grup istikrarını genişleten besleyici bir taştır. Düşünce aktarımı ve telepatiye yardımcı olarak kullanılabilir. Bu taş negatif enerjiyi emer ve sonra onu ilerdeki aktarımları engellemek için yok eder.
Eski zamanlarda Kalsedon’dan kadehler yapılır ve gümüş çizgilerle süslenirdi. Bunların zehirlenmeyi engellediğine inanılırdı.
Kalsedon zihne, bedene, duygulara ve ruha uyum getirir.
Yardımseverlik ve cömertlik aşılayarak düşmanlığı ortadan kaldırır ve melankoliyi mutluluğa çevirir. Psikolojik olarak kendinden şüphe duymayı giderir ve yapıcı iç yansımaları kolaylaştırır. Açık ve içten bir kişilik yaratır. Olumsuz düşünce ve duyguları, kötü rüyaları emer ve yok eder.

İyileştirme Gücü: Kalsedon, açık yaraları da kapsayan güçlü bir temizleyicidir. Annelik içgüdüsünü güçlendirir ve anne sütünü arttırır, mineral özümsemesini güçlendirir, damar içi mineral birikimiyle savaşır. Bunama ve yaşlılığın etkilerini azaltır. Bu taş fiziksel enerjiyi arttırır. Bedeni, duyguları, zihni ve ruhu dengeler, gözleri, safra kesesini, kemikleri, dalağı, kanı ve dolaşım sistemini iyileştirir.

Konumu: Parmaklarınıza, boynunuzun çevresine takın veya kemer tokası olarak kullanın. Ya da uygun bir yere, özellikle organların üzerine ve derinizle temas edecek şekilde yerleştirin.

Özel Renkleri: Genel özelliklerinin yani sıra farklı renklerinin özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Mavi Kalsedon yaratıcı bir taştır. Yeni fikirleri özümsemesi için zihni açar ve yeni durumları kabullenmeye yardım eder. Zihinsel esneklik ve sözel beceri verir, dinleme becerilerini ve iletişimi geliştirir. Yeni diller öğrenme yeteneğini ve hafızayı geliştirir. Bir tasasızlık hissi ve ileriye doğru iyimserce bakabilme yeteneği verir. Benlik algısını geliştirir. Bu taş genel olarak iklim sihrinde ve hava değişikliklerinden kaynaklanan hastalıkların iyileştirilmesinde kullanılmıştır.

Fiziksel olarak sümüksü dokuların yeniden üretilmesine, glokom gibi hava şartlarına veya basınca duyarlılıktan kaynaklanan hastalıkların iyileştirilmesine yardımcıdır. Mavi Kalsedon bağışıklık sistemini geliştirir. Kan akışını hızlandırır, ödemi alır, iltihap giderici etkisi vardır. Vücut ısısını ve kan basıncını düşürür. Akciğerleri iyileştirir ve solunum sistemini temizleyip sigaranın etkilerini giderir.

Ağaçsı Kalsedon berrak ve kesin düşünceleri uyarır. Bu taş, baskı veya hücum altında olduğunuzda yararlıdır, gevşek kalmanızı ve soğukkanlı bir iletişimi sürdürmenizi sağlar. Bulunduğunuz anda yaşamanızı teşvik eder ve hoşa gitmeyen sorunlarla yüzleşmenize yardım eder. Akıl yürütmenize yardım eder ve hayatınıza mutluluk katar. Bu taş başka insanlara dostlukla yaklaşmanızı destekler. Önyargısızca, hoşgörülü bir etkileşimi mümkün kılar.

Kronik hastalıklar, sigarayla ilgili sorunlar ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için de yararlı bi, taştır, bu durumlarda uzun süre takılması gerekir. Bakırın beden tarafından özümsenmesini sağlar, karaciğeri toksinlerden arındırır, kadınların cinsel organlarındaki iltihapları giderir ve pamukçuğa iyi gelir.

Pembe Kalsedon nezaket ve tüm iyi nitelikleri destekler. Çocuksu bir merak hissi ve yeni şeyler öğrenme isteği verir. Yaratıcılığın bir biçimi olarak hikaye anlatıcılığını teşvik eder. Empati ve iç huzuru veren ruhani bir taştır. Derin bir güvenlik hissi yaratır. Bu taş özellikle psikosomatik rahatsızlıkların tedavisinde yararlıdır. Kalbi güçlendirir ve bağışıklık sistemini destekler. Emzirmeyle ilgili sorunları ve lenfatik sıvıların akışıyla ilgili problemleri giderir.

Kırmızı Kalsedon amaçlara ulaşmada azim ve güç verir. Ne zaman mücadele edileceğini ne zaman zarifçe pes edilmesi gerektiğini söyler. Güvenli bir taş olarak rüya görmeye ve bunları en olumlu şekilde yorumlamak için gereken stratejileri geliştirmeye yardımcıdır. Bir şifa taşı olarak kan basıncını yükseltmeden dolaşımı uyarır ve kanın pıhtılaşmasını kolaylaştırır. Açlık krizlerini azaltır ama gıdaların emilimini sınırladığı ve geçici bulantıya neden olacağı için uzun süreli kullanılmamalıdır.

NOT: Fas’ta ve birkaç yerde daha gümüş veya diğer renklerle boyanmış Kalsedon jeotları satılmaktadır. Renkler taş ıslandığında akar ve altından beyaz ya da gri Kalsedon çıkar. Özellikleri genel Kalsedon özellikleriyle aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.