Jasper Taşı Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Özellikleri: Jasper “yüce eğitici” olarak bilinir. Stresli dönemlerde destek verir, huzur ve bütünlük getirir. İyileştirmede de kullanılan bu taş hayatınızın tüm yönlerini birleştirir. insanlara birbirlerine yardım etmelerini anımsatır.

Çakraları hizalar ve çakraların düzenlenmesinde kullanılır. Her renk belli bir çakraya uygundur. Bu taş şamanik yolculukları ve rüyaları anımsamayı kolaylaştırır. Koruma sağlar, enerjileri ve bedeni topraklar. Negatif enerjiyi emer, temizler ve çakralarla aurayı hizalar. Yin ve yang’ı dengeler, fiziksel, duygusal ve zihinsel bedenleri eterik âlemle hizalar. Radyasyonun da dahil olduğu elektromanyetik ve çevresel kirliliği temizler, çubukla yeraltı zenginliği arama konusunda destek verir.

Psikolojik olarak tüm uğraşlarda azimli olmayı aşılar. Sorunların kesin olarak üstesinden gelme cesareti verir ve kendinize karşı dürüst olmanızı sağlar. Gerekli çatışmalar sırasında destek verir.

Zihinsel olarak hızlı düşünmeye yardımcı olur, organizasyon becerilerini geliştirir ve projelere destek olur. Hayal gücünü tetikler ve düşünceleri hayata geçirir.

Fiziksel olarak cinsel hazzı uzatır. Uzayan hastalıklarda veya hastanede tedaviler sırasında bedene enerji verir.

İyileştirme Gücü: Jasper dolaşım, sindirim ve üreme organlarına destek olur. Vücudun mineral içeriğini dengeler. Cevher iksiri olarak özellikle yararlıdır çünkü bedeni aşırı uyarmaz.

Konumu: Uygun şekilde derinizle temas edecek şekilde. Her renk için özel konumlar aşağıda belirtilmiştir. Yavaş çalıştığından uzun süreli olarak kullanın. Negatif enerjiyi emmesi için büyükçe bir parça kahverengi Yeşim odaya konulabilir.

Özel Renkleri ve Biçimleri: Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklere ait özellikleri aşağıda sıralanmıştır:

Mavi Jasper sizi ruhsal âleme bağlar. Boğaz çakrasını uyarır, yin-yang enerjisini ve aurayı dengeler. Bu taş diyet sırasında enerji verir, dejeneratif hastalıkları iyileştirir ve mineral eksikliğini dengeler. Astral yolculuk için göbek ve kalp çakralarına yerleştirin.

Kahverengi Jasper (Resimli Jasper de dahil) yeryüzüne bağlıdır ve ekolojik farkındalığı teşvik eder. Sonuç olarak istikrar ve denge getirir. Jeopatik ve çevresel stresi yok etmede özellikle yararlıdır. Derin meditasyonu, odaklanmayı ve geçmiş hayatlara geri dönerek karmik nedenleri ortaya çıkarmayı kolaylaştırır. Gece görüşünü geliştirir, astral yolculukları teşvik eder ve toprak çakrasını uyarır. Bağışıklık sistemini destekler, bedenden toksinleri ve kirletici maddeleri temizler, temizleme organların’ uyarır. Deriyi iyileştirir. Sigarayı bırakmak için karar vermeniz’ sağlar. Alna veya uygun bir yere koyun.

Yeşil Jasper rahatsızlıkları ve takıntıları geçirir, iyileştirir. Hayatınızın en önemli kısımları haline gelmiş olan şeyleri başkalarının zararına da olsa dengeler. Bu taş kalp çakrasını uyarır. Deri rahatsızlıklarını iyileştirir ve şişkinlikleri giderir. Üst gövdedeki, sindirim yollarındaki ve arındırıcı organlardaki hastalıkları geçirir. Toksiteyi ve iltihapları giderir.

Mor Jasper taç çakrayı uyarır. Çelişkileri yok eder. Taç çakraya yerleştirin.

Kırmızı Jasper (yığışmış Jasper de dahil) nazik bir uyarıcıdır. Enerjiyi topraklar ve haksız durumları düzeltir. Sorunları çok büyümeden ortaya çıkarır ve en zor durumlara açıklık getirir. Harika bir “kaygı boncuğu”dur, oynandığında duyguları yatıştırır. Yastığın altına konduğunda rüyaları hatırlamaya yardımcı olur. Kök çakraları uyarır ve yeniden doğmaya yardımcıdır. Aurayı temizler ve dengeler, sınırlarınızı güçlendirir. Bu, dolaşım sistemini, kanı ve karaciğeri güçlendiren, toksinlerden arındıran taştır. Karaciğer ve safra kesesindeki tıkanıklıkları kaldırır. Kök veya uygun bir yere yerleştirin.

Sarı Jasper ruhsal çalışmalar sırasında ve fiziksel yolculuklarda koruma sag,ar Kendinizi fiziksel olarak daha iyi hissettirecek pozitif enerjiyi kanalize eder ve endokrin sistemine enerji verir. Karın çakrasını uyarır. Toksinleri atar, sindiri mi ve mideyi iyileştirir. Alna, göğüse, boğaza, bileğe veya geçene kadar ağrıyan yerinize koyun.

Bazanit (Siyah Jasper) kristal kürede geleceği görmek için faydalıdır. Sarı lasper Sizi değişik bir bilinç durumuna sokar, gelecekten haber veren rüya ve (yuvarlanmış) görüntülere neden olur.

Mukait (Avustralya Jasper’i) iç ve dış hayatlar arasında faydalı bir denge sağlar. Hem yeni deneyimler için arzu aşılar, hem de onlarla karşılaşmanız için derin bir sükünet verir. Esnek Mukait çok yönlülüğü teşvik eder. Tüm olasılıkları gösterir ve doğru olanı seçmenize yardım eder. Fiziksel olarak dengeleyici bir taş olan Mukait bağışıklık sistemini güçlendirir, yaraları iyileştirir ve kanı temizler.

Kahverengi Jasper bu taşın çocuklarıyla konuşan Toprak Ana olduğuna inanılır. Resimlerinde, okuyabilenler için, geçmişten mesajlar vardır. Gizli kalmış suçluluk, kıskançlık, kin, aşk duygularını ve geçmişte ya da mevcut hayattaki normalde bir kenara itilen düşünceleri ortaya çıkarır. Baskı kalktıktan sonra bunlar yol üzerindeki dersler olarak görülür. Bu taş oran ve uyum duygusu aşılar. Rahatlık verir ve korkuları giderir. Bağışıklık sistemini uyarır ve böbrekleri temizler.

Küre Jasper hizmeti destekler, sorumluluğu kabullenmeye ve sabrı öğretmeye yardımcı olur. Dairesel işaretleri, kolaylaştırdığı dairesel solunum hareketiyle uyumludur. istenmeyen beden kokularına neden olan toksinleri atar.

Kraliyet Nişanı Jasper taç çakrayı açar, ruhsal enerjileri kişisel amaçlara hizalayarak statü ve güç kazandırır. Bu taş çelişkileri ortadan kaldırır ve kişinin ağırbaşlılığını korumasına yardım eder. Duygusal ve zihinsel denge yaratır.

Yığışmış Jasper (Hematit damarlı Jasper) ayaklarınızı yere bastıran ve duygusal denge sağlayan mükemmel bir. yardımcıdır. Baştaki fazla enerjiyi çekerek zihinsel berraklık kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.