Hematit Taşı Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Rengi: Gümüş, kırmızı

Görünümü: “Beyin gibi”, cilalanmamış halinde kırmızı veya gri. Cilalandığında parlak. Ağır. Tüm boyutlarda

Nadirlik: Kolay bulunur

Kaynağı: Britanya, İtalya, Brezilya, İsveç, Kanada, İsviçre

Özellikleri: Hematit özellikle topraklamada ve korumada etkindir. Zihin, beden ve ruhun uyumunu sağlar. Beden dişi yolculuklar sırasında kullanılır, ruhu korur ve tekrar bedene dönmesini sağlar. Güçlü bir yan elementine sahiptir ve meridyenleri dengeler ve dengesizliklerini düzeltir. Olumsuzluklar’ yok eder ve negatif enerjilerin auraya girişini engeller, bedendeki huzur ve uyumu sağlar.

Hematit’in yasal durumlar için yararlı olduğuna inanılır.

Psikolojik olarak güçlüdür. Çekingen kadınlara destek verir, özgüveni arttırır, irade gücünü ve güvenilirliği geliştirir ve güven aşılar. Bu taş kişinin kendine koyduğu sınırları kaldırır ve genişlemeye yardım eder. Bağımlılık ve takıntılardan kurtulmaya yardımcıdır. Yaşamı yöneten tatmin olmamış arzuları ortaya çıkarır. Aşırı yeme, sigara veya aşırı hoşgörünün her türünün üstesinden gelir. Hematit hatalarla uyum sağlamanıza ve onları birer felaket değil, öğrenme deneyimleri olarak kabullenmenize yardımcı olur.

Zihinsel olarak konsantrasyonu ve odaklanmayı arttırır. Hafızayı ve özgün düşünceyi geliştirir. Zihnin dikkatini temel gereksinimlere çeker ve her türden sorunun çözümüne yardımcı olur. Bu taş matematik ve teknik konularda çok yararlıdır.

Fiziksel olarak kanla güçlü bir bağı vardır. Kanı yeniler, güçlendirir ve düzenler. Bedendeki ateşi alabilir.

İyileştirme Gücü: Hematit, Reynaud Sendromu gibi dolaşım problemlerini ve anemi gibi kan hastalıklarına iyi gelir. Böbreklerin kanı temizlemelerine ve doku yenilemelerine destek verir. Demir emilimini ve alyuvar hücrelerinin oluşumunu hızlandırır. Bacak kramplarına, kaygılara ve uykusuzluğa iyi gelir, omurganın dik durmasına, çatlakların onarılmasına yardım eder. Ateş için iksir olarak kullanılır.

Konumu: Omurgayı manipüle etmek için omurganın köküne ve tepesine. iyileştirme veya sakinleştirme için uygun yerlere tutun veya yerleştirin. Hematit iltihapların mevcudiyetinde veya uzun süreli olarak kullanılma malıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.