Aragonit Taşı Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Rengi: Beyaz, sarı, altın sarısı, yeşil, mavi, kahverengi

Görünümü: Genellikle küçük, çeşitli biçimlerde. Tebeşirimsi ve lifli veya ışıklı ya da şeffaf ve küçük “sputnik” benzeri farklı çıkıntıları mevcut.

Nadirlik: Kolay bulunur

Kaynağı: Namibya, Britanya, İspanya

Özellikleri: Aragonit güvenilir bir toprak şifacısı ve topraklama taşıdır. Toprak Tanrıçası ile uyumlu olarak tutuculuğu ve geridönüşümü destekler. Bu taş jeopatik stresi dönüştürür ve engellenmiş ley hatlarını uzaktan bile temizleyebilir. Odaklama ve fiziksel enerjileri topraklama yeteneğiyle stresli zamanlarda yararlıdır. Aragonit kök ve toprak çakralarını dengeleyerek toprakla ilişkiyi derinleştirir. Sizi nazikçe çocukluğunuza veya geçmişinizi keşfetmeniz için daha da ötesine götürür.

Psikolojik olarak Aragonit sabrı ve kabullenmeyi öğretir. Aşırı duyarlılıkla mücadele eder. Kendilerini çok yıpratan insanlar için boşvermeyi kolaylaştırır. Bu taşın pratik enerjisi disiplin ve güvenilirliği teşvik eder, hayata pragmatik bir yaklaşım geliştirir.

Zihinsel olarak meselelere bir an önce konsantre olmaya, zihne esneklik ve hoşgörü getirmeye yardımcıdır. Sorunların ve durumların nedenlerine inmeyi sağlar. Duygusal olarak öfke ve duygusal stresle mücadele eder. Kuvvet ve destek sağlar.

Fiziksel olarak sizi rahatlatan ve kendi bedeniniz içinde iyi hissettiren bir taştır. Rahatsızlıklarla özellikle de iç huzursuzluklarından kaynakla-nan sinirsel tikler ve spazmlarla mücadele eder. Bedenin içinde odakla-nan ve topraklama yapan dengeleyici bir taştır.

Ruhsal olarak bu taş, kontrol dışına çıkmış ruhsal gelişimi dengeler. Sakinleştirerek ve odaklanarak dengeyi Sağlar; titreşimleri yüksek bir ruhsal düzeye çıkararak ve fiziksel bedene enerji vererek meditasyona hazırlar.

İyileştirme Gücü: Aragonit bedene enerji vererek aşırılıkları yumuşatır. Reynaud Hastalığı ve soğuk algınlıklarını tedavi eder. Kemikleri iyileştirir, kalsiyum emilimine yardımcı olur ve disklere esneklik verir. Ağrı dindiricidir. Gece seğirmelerini ve kas spazmlarını durdurur. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve çok hızlı ilerleyen süreçleri düzenler. Aklı havada kişilerin ayaklarını yere bastırmak için yararlıdır. Yeryüzündeki stres hatlarını iyileştirmek için bir haritanın üzerine yerleştirilebilir.

Konumu: Etkilenmiş yere tutun veya yerleştirin veya iksirle yıkayın. Gece huzursuzluklarıyla mücadele etmek için yastığın altına koyun. Çok iyi bir el rahatlatıcıdır. Topraklama için kolye olarak takılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.