Akuamarin Taşı Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Akuamarin bir cesaret taşıdır. Sakinleştirici enerjileri stresi azaltır ve zihni yatıştırır. Çevreyle uyumu sağlar ve kirliliğe karşı korur. Eski çağlarda karanlık güçlere karşı geldiğine ve ışığın ruhlarından lütuf gördüğüne inanılırdı. Boğulmaya karşı denizciler tarafından tılsım olarak taşınırdı.

Psikolojik olarak Akuamarin’in duyarlı insanlarla bir ilişkisi vardır. Başkalarının hoşgörüsünü uyandırma gücüne sahiptir. Ön yargıların üstesinden gelir, sorumluluklarından boğulmuş kişilere destek verir ve biri için sorumluluk almayı teşvik eder. Dürüst, azimli ve dinamik bir kişilik yaratır. Eski, kendi kendini engelleyen programları kırar.

Akuamarin zihni yatıştırır, ilgisiz düşünceleri uzaklaştırır. Beyne ulaşan bilgileri filtreler ve algıyı berraklaştırır, zekâyı biler, kafa karışıklıklarını giderir. Yarım kalmış işleri sonuca ulaştırma yeteneğiyle tüm düzeylerdeki kapanışlar için yararlıdır. Engellenmiş iletişimi giderir ve kendini ifadeye olanak tanır. Bu taş altta yatan duygusal durumları anlamada ve hisleri yorumlamada mükemmeldir. Korkuları yatıştırıp duyarlılığı arttırır.

Ruhsal olarak sezgileri keskinleştirir ve altıncı hissi açar. Meditasyon için harika bir taştır; üst düzeydeki bilinç hallerini ve ruhsal farkındalığı tetikler; insanlığa yardımı destekler.

Akuamarin auraya kalkan olur ve çakraları hizalar, boğaz çakrasını temizler, daha yüksek bir düzeyden iletişim sağlar. Fiziksel ve ruhsal bedenler arasında uyum sağlar.

İyileştirme Gücü: Akuamarin ağrıyan boğaz, şişmiş bezler ve tiroid sorunları için birebirdir. Hipofiz bezi ve tiroidin uyumunu sağlayarak hormonları ve büyümeyi düzenler. Bu taşın genel bir canlandırıcı etkisi vardır. Bedenin temizleme organların’ güçlendirir; gözlere, çeneye, dişlere ve mideye faydalıdır. Uzak veya yakın görüş bozukluklarına karşı iyi gelir ve bağışıklık sisteminin aşırı hareketlerini yatıştırır. Saman nezlesi gibi otoimmün hastalıklara iyi gelir.

Konum: Uygun göreceğiniz bir yere tutun veya yerleştirin. Gözlere konabilir veya iksir olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.